На сьогодні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати їх у віртуальному просторі.
9 жовтня 2020 року в Чорноглазівській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено День безпечного простору в Інтернеті. Із дітьми працювали вчителі-фахівці, які прийняли участь у онлайн-вебінарі Аліни Касілової «Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів», та пройшли онлайн-курси Prometheus. Метою заходу було з’ясувати причини та наслідки онлайн-ризиків (секстінг, грумінг, сексторшен, кібербулінг тощо), ознайомити дітей із правилами безпечної роботи в Інтернеті; сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання; виховувати інформаційну культуру учнів.
Діти ознайомились із 10 –ма золотими правилами безпеки в Інтернеті, переглянули відеоролики «Кібер-атаки та інтернет-шахрайство» та «Безпечний інтернет. Як захиститись від кібербулінгу»; дізналися як хакери використовують вразливості людей та пройшли тестування.
Вчитель початкових класів Хіменець В.Є. провів із учнями 5-9 класів тренінг
«Як протистояти булінгу».
Задля формування уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото, із учнями 8-9 класів вчитель історії Рощук С.А. провела бесіду «Інтим-селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик». В ході бесіди діти дізналися про такі поняття як «секстинг» та «онлайн-грумінг». Переглянувши відео-ролік «Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті », учні ознайомились із наслідками секстингу та онлайн-грумінгу, а також як слід діяти та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в ситуації секстингу чи онлайн-грумінгу.
Виготовлено стенд « Булінгу –ні!» Учні 5-7 класів створили «долоньки допомоги», на яких записали, як саме вони можуть протидіяти булінгу.
Під час проведення Дня безпечного простору в інтернеті,було обговорено позитивні і негативні сторони мережі Інтернет та вироблено основні правила поводження в Інтернеті. Інтернет має бути нашим другом та помічником і це залежить від нас.
|